Czym zabezpieczyć blachę przed korozją – zabezpieczenie antykorozyjne nowych elementów auta od strony wewnętrznej

Jedną z ważniejszych czynności, które są wykonywane podczas napraw blacharsko – lakierniczych jest zabezpieczenie antykorozyjne montowanych nowych elementów. Ta czynność nie mieści się w zakresie „czystego” blacharstwa oraz lakiernictwa. Poza tym, tych powierzchni nie widać więc po co zabezpieczać? Czy właściciel auta w ogóle doceni starania blacharza?

Tak naprawdę każda naprawa blacharsko-lakiernicza powinna odtwarzać fabryczny stan sprzed naprawy. Oznacza to, że zabezpieczane są tylko te powierzchnie, które były zabezpieczone w fabryce. I to powinno być wykonane bez względu na wszystko. Jeśli jednak blacharz będzie wykonywał dodatkowe czynności, to powinno to być uzgodnione z właścicielem pojazdu.

Najczęściej wymieniane elementy nadwozia podczas napraw blacharsko-lakierniczych to:

– elementy mocowane na stałe: progi, części podłogi, tylne błotniki, tylny pas, podłużnice – te elementy zabezpieczane są po ich zamontowaniu do nadwozia;

– elementy przykręcane: błotniki przednie, pokrywy, drzwi – te elementy zabezpieczane są przed montażem do nadwozia.

Czym zabezpieczyć blachę przed korozją

Każdy z ww. elementów wymaga innego zabezpieczenia antykorozyjnego. Wszystko zależy od rodzaju preparatu i sposobu zabezpieczenia. Czym zabezpieczyć blachę przed korozją? To zależy. Wszystkie elementy, które mocuje się na stałe, nie są zabezpieczane od strony wewnętrznej przed montażem. Są to powierzchnie zabezpieczane preparatami woskowymi, które nakłada się dopiero po lakierowaniu nadwozia. Jedynym zabezpieczeniem takich elementów może być cynk w sprayu, pasty cynkowe lub masy uszczelniające, które są stosowane na krawędzie blach przed spawaniem lub zgrzewaniem. Pozostałe powierzchnie zabezpiecza się dopiero po polakierowaniu pojazdu.

Zabezpieczenie antykorozyjne jest najważniejszym aspektem naprawy blacharsko-lakierniczej. Nie jest widoczne, ale decydujące o jakości naprawy.
 
 
 

Popularne tagi : olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz , oleje antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
Czym zabezpieczyć blachę przed korozją

Dojazd: