Jak wybrać laptop do pracy biurowej – laptop biznesowy?

Dla większości osób najlepszym wyborem jeżeli chodzi o laptopy biznesowe do biura będzie urządzenie uniwersalne. Wydajność pozwalają na uruchomienie większości aplikacji i pozwalająca na wygodne korzystanie ze sprzętu sprawdzi się świetnie i pozwoli na bardzo wygodne korzystanie z samego urządzenia i czerpanie z niego dużej radości. Sprawdzając recenzje laptopów biznesowych można z łatwością wybrać sprzęt, który pozwoli na zrealizowanie na nim większości popularnych zadań. Doradzamy na co zwrócić uwagę, aby wybrać uniwersalny sprzęt, który posłuży przez długi czas.

Sprawdź ilość RAMu i wydajność procesora

Zastanawiając się jaki laptop kupić, aby sprawdził się w zastosowaniach multimedialnych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na procesor. Najlepiej sięgnąć po jednostki wyposażone w minimum 2 rdzenie. Świetnie sprawdzą się w tego rodzaju zastosowaniach jednostki Intel Core i3 oraz i5, a także propozycje od AMD jak Ryzen 5 czy Ryzen 7.

W kwestii pamięci RAM absolutne minimum to obecnie 8 GB. Coraz popularniejsze są jednak układy wyposażone nawet w 16 GB pamięci. Taka ilość zapewni płynne działanie wszystkich powszechnie używanych aplikacji.

Przekątna ekranu

Duży wpływ na komfort użytkowania laptopa ma także przekątna ekranu. W tej kwestii należy pamiętać przede wszystkim o tym, że większa przekątna to najczęściej większe rozmiary urządzenia oraz większa waga. Najpopularniejsze obecnie urządzenia posiadają przekątną 14, 15,6, 16 lub 17 cali. Najbardziej uniwersalna w laptopach multimedialnych jest przekątna 15,6 cala. Taki ekran gwarantuje odpowiednią przestrzeń roboczą do wykonania większości operacji.

Pojemność dysku twardego

Nie bez znaczenia pozostaje również pojemność dysku twardego oraz jego typ. Najlepiej zdecydować się na dysk SSD o pojemności minimum 512 GB. Coraz częściej w tanich laptopach pojawiają się również dyski o pojemności 1 TB. Większy dysk daje możliwość zgromadzenia większej ilości plików.

Zestawienia najlepszych laptopów do biura – biznesowych, które spełnią wszystkie oczekiwania można znaleźć na stronie: https://www.wybieramlaptopa.pl/ranking-najlepszych-laptopow  . Znajdziesz tam rankingi laptopów oraz recenzje najpopularniejszych urządzeń dostępnych na rynku.