Serwis komputerowy Bełchatów – usługi dodatkowe

Serwis komputerowy Bełchatów

Serwisy komputerowe poza podstawowymi usługami jak wymiana matrycy czy naprawa płyty głównej, oferują usługi ponadstandardowe, dedykowane głównie dla firm. Najczęstsze problemy informatyczne, z jakimi borykają się firmy, do utrata danych w wyniku awarii dysku lub działania wirusa, zaszyfrowanie danych na dysku przez wirus, a także wyciek danych w wyniku działania oprogramowania szpiegującego.

Jedną z podstawowych usług oferowanych przez serwisy komputerowe, jest regularne wykonywanie kopii zapasowych ważnych danych, a także zabezpieczanie stanowisk komputerowym przed wirusami oraz nieautoryzowanym dostępem. Usługi te są realizowane głównie przy użyciu profesjonalnych, sprawdzonych programów antywirusowych, zazwyczaj wyposażonych dodatkowo w moduł firewalla, który dodatkowo blokuje intruzów, próbujących uzyskać dostęp do naszych danych oraz ukrywa komputer w sieci, często uniemożliwiając nawet pingowanie do określonej jednostki, dzięki czemu intruz nie wie, czy pod danym adresem IP pracuje aktualnie jakaś maszyna.

Praktycznie każda firma dysponuje także stroną internetową, która z reguły oparta jest o jakiś system CMS. Jeśli używanym CMS jest jednym z popularniejszych, wtedy jest narażony na ataki wirusów, które mogą naruszyć nie tylko integralność samej strony, ale także zainfekować serwer, na którym znajduje się strona. Jeśli na serwerze oprócz strony znajduje się na przykład nasz CRM firmowy, wtedy taka sytuacja może być potencjalnie niebezpieczna i dlatego warto także stronę internetową odpowiednio zabezpieczyć. Serwisy dosyć często oferują kompleksową usługę zabezpieczenia infrastruktury IT w firmie, przykłady takich usług znajdziesz na stronie – Serwis komputerowy Bełchatów