Chroń swój telefon przed wirusami

Większość ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że smartphony są równie podatne na ataki wirusów jak laptopy. Nasze życie w coraz większym zakresie przenosi się do internetu – bezpieczeństwo w sieci to absolutna podstawa.

Czy smartphony należy chronić antywirusowo?

Oczywiście, że tak! Nie tylko laptopy są zagrożone wirusami czy atakami hakerskimi,jak już wspomnieliśmy wyżej- w równym stopniu dotyczy to urządzeń mobilnych. Szczególnie jeśli pracujemy na systemie operacyjnym Android. Jako najbardziej popularne oprogramowanie pozostaje ono najbardziej zagrożony atakami hakerskimi, a także najwięcej aplikacji wirusowych napisano z myślą o nim.

Większość ludzi nie wie o wirusach na telefony i złośliwych aplikacjach.

Wirusy? Hakerzy? W przeświadczeniu większości społeczeństwa problem ten nie dotyczy smartphonów, tabletów czy też innych urządzeń mobilnych. Skutki takiego myślenia są opłakane. Każdego dnia, na całym świecie dochodzi do milionów ataków hakerskich tylko dlatego, że właściciel urządzenia nie wiedział, że potrzeby mu jest antywirus na smartphona. Tego typu myślenie należy zmienić – ze względów bezpieczeństwa nas wszystkich.

Coraz większa część naszego życia przenosi się do internetu- to rodzi konsekwencje!

Media społecznościowe to miejsce, które trwałe zagospodarowało nasze życie towarzyskie. Sklep internetowe i platformy sprzedażowe zmonopolizowały nasze wydatki, które zresztą obsługujemy bankowością mobilną. Niepodważalnym faktem jest to, że potencjalny atak hakerski w dzisiejszych czasach dokonuje dalece bardziej dotkliwych szkód w naszym życiu, aniżeli- powiedzmy dekadę temu. Warto mieć to zawsze na uwadze, kiedy chcemy zlekceważyć rady dotyczące naszego bezpieczeństwa w sieci. Nie mówiąc już o tym, że smartphon można łatwo zgubić, ci wystawia nas na dodatkowe ryzyko.

Jaki będzie najlepszy antywirus na telefon?

W opinii wielu internautów najlepiej swoje zadania antywirus Kaspersky Lab. Firma ta posiada oprogramowanie dedykowane na system operacyjny Android (https://www.kaspersky.pl/android-security), na którym funkcjonuje zdecydowana większość smartphonów. To bardzo duże ułatwienie i wspaniała wiadomość dla wielu użytkowników. Program antywirusowy na androida blokuje niebezpieczne strony, wyskakujące okienka czy inny rodzaj oprogramowania, który może zaatakować nasz smartphon. Zapewnia także pełną ochronę danych osobowych, co w powyższym akapicie dotyczącym przejmowania naszego życia przez internet napisano dobitnie. Cyberbezpieczeństwo danych, to absolutna podstawa w dzisiejszych czasach

Można nawet wysnuć prosty wniosek: dzisiaj nikogo już nie stać na brak antywirusa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*