Czym w ogóle są wideodomofony

[:pl]Male technician installing alarm system indoors[:]

Wideodomofony jeszcze do niedawna uznawane były za jeden z pierwszych symboli stanowiących o zamożności danej rodziny. Na przestrzeni ostatnich kilku lat jednak ich ceny drastycznie zmalały, dzięki czemu te przydatne urządzenia coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Wideodomofon to nic innego jak domofon, który poza dźwiękiem przekazuje również obraz z miejsca, w którym znajduje się panel zewnętrzny. Pozwala to na łatwe i szybkie sprawdzenie kto stoi przy furtce i uniknięcie niechcianej konfrontacji z intruzem. To jednak nie jedyna różnica – dzisiejsza technologia pozwala wideodomofonom na rejestrację obrazu (również w nocy), sterowanie bramą wjazdową, a nawet roletami. Odpowiednio rozmieszczone mogą też służyć za interkom.

 

Oferta firmy Commax

 

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia pierwszym kryterium, którym powinniśmy się kierować jest jego jakość, która zagwarantuje nam bezproblemowe działanie przez długie lata. Firma Commax jest światowym liderem w tej branży i zajmuje się produkcją domofonów już od roku 1968. Dwadzieścia pięć lat później wideodomofon Commax jako pierwszy na świecie uzyskał certyfikaty UL i TUV, poświadczające najwyższą jakość wykonania. Od tego czasu stały się one nieodłączną częścią oferty, a rozwijane z roku na rok stanowią dziś najnowocześniejsze urządzenia tego typu na rynku.

 

Wideodomofony Commax w naszym sklepie

 

Znajdujący się wśród naszego asortymentu wideodomofon Commax wyposażony został w doskonały system Commax HD 720p, który zapewnia piękny i ostry obraz w rozdzielczości 1280×720 pikseli z podświetleniem LED. Dotyczy to zarówno kamer obserwacyjnych, jak i paneli zewnętrznych. W ofercie sklepu Fonex znajdują się dwa kolorowe monitory CDV-704MA i CDV-704MA(DC), oba mające ekran o przekątnej 7 cali. Monitory te posiadają czujniki ruchu oraz umożliwiają rejestrację obrazu. Ich obsługa jest w pełni dotykowa, co pozwala na łatwą i precyzyjną komunikację z urządzeniem i szybkie wydawanie poleceń. Monitory te działają w ramach analogowego systemu Commax, posiadają dwa dodatkowe wejścia kamer CCTV (kamera AHD 1,3Mpx).

Do współpracy z monitorami przeznaczone są dwa panele zewnętrzne znajdujące się w ofercie naszego sklepu – DRC-40KHD oraz DRC-4CPHD. Obie te stacje bramowe przystosowane są do montażu natynkowego. Pierwszy z nich charakteryzuje się szerszym kątem widzenia zarówno w pionie jak i poziomie (odpowiednio 60 i 75 stopni). Obiektyw można jednak regulować w pionie, dzięki czemu dostosujemy wyświetlany obraz do naszych potrzeb. Kamera DRC-4CPHD natomiast wykonana jest z żeliwa i posiada ukryty przetwornik PIN-HOLE.

 

Dowiedz się więcej o wideodomofonach Commax

https://www.fonex.pl/aktualnosci/pokaz/wideodomofon-commax-wysoka-jakosc-obrazu-w-nowym-system-hd-720p-247.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*