Charakterystyka popularnych wersji programu AnyDesk

Data Protection. Robot hand over the keyboard laptop.

AnyDesk jest z założenia darmowym narzędziem przeznaczonym do zdalnego administrowania komputerami. Z tego też powodu spektrum potencjalnych zastosowań wspomnianego programu jest niezwykle szerokie. Może on być bowiem używany do realizowania pomocy technicznej, transmisji wideokonferencji albo w celu uzyskania zdalnego dostępu do dokumentów na wybranym komputerze. Bezdyskusyjnym walorem wspomnianego rozwiązania jest imponująca dbałość o bezpieczeństwo przesyłanych danych.

W praktyce AnyDesk jest bardzo często stosowany przez zespoły IT sprawujące pieczę nad oprogramowaniem w danej organizacji. Opisywany program posiada bogate funkcje kooperacji online, co jest nieocenioną pomocą w przypadku licznych projektów zespołowych bez względu na to, jakiej sfery działalności formy one dotyczą. Unikalną cechą opisywanego programu jest dedykowany koder-dekoder DeskRT. Jego znaczenie przejawia się w tym, że diametralnie zwiększa częstotliwość odświeżania ekranu, skracając zarazem czas oczekiwania. Wskutek tego program umożliwia swobodną płynną pracę bez jakichkolwiek opóźnień, co pozytywnie wyróżnia program na tle konkurencji. Aktualnie opisywany program jest dostępny w dwóch podstawowych wersjach komercyjnych – AnyDesk Lite oraz AnyDesk Professional.

Pierwsza tańsza wersja jest zalecana przede wszystkim gospodarstwom domowym, urzędom publicznym, freelancerom oraz małym przedsiębiorcom. Co ważne, prezentowany program współpracuje ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Windows (od wersji 7), Linux, Apple macOS, oferując dwukierunkowy dostęp, Pakiet jest też zgodny z systemami dedykowanymi urządzeniom mobilnym, takimi jak Android oraz Apple iOS, zapewniając jednak jedynie jednokierunkowy dostęp. Najbardziej bogatym pakietem programu jest wersja AnyDesk Enterprise, która powstała z myślą o największych korporacjach i której cena jest ujawniana jedynie telefonicznie.

Najtańszy pakiet komercyjny – AnyDesk Lite- zawiera, począwszy od wersji 4.0, szereg udogodnień. Należą do nich między innymi możliwość skorelowania urządzeń z aliasami, opcja nagrywania sesji, zautomatyzowane aktualizacje oraz opcja podglądu ekranów urządzeń bazujących na systemie Android.
AnyDesk Professional zawiera oczywiście wszystkie funkcje podstawowej wersji rozszerzone o dodatkowe udogodnienia, takie jak na przykład zapis aktywności sesji, możliwość wykupienia własnej przestrzeni nazw oraz opcji PowerUser, edytowalny klient programu, czy wszechstronne funkcjonalności administracyjne. Różne wersje oprogramowania AnyDesk znajdą Państwo na stronie https://www.vebo.pl/anydesk.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*